STRONA GŁÓWNA

O NAS

URZĄD GMINY

RADA GMINY

SOŁECTWA

AKTUALNOSCI

PRZETARGI I INWESTYCJE

KULTURA I  SPORT

OŚWIATA

Orkiestra OSP

SŁÓŻBA ZDROWIA

GOPS

GCI

4 MIEJSCE W POLSCE

ARCHIWUM

MAPA INTERAKTYWNA

KONTAKT

AKTUALNOŚCI PAP

"Pająk"

Organizacje pozarządowe

Pole golfowe
 

 

 

    W pobliżu  zbiornika Pająk znajduje się ośrodek harcerski zapewniający bazę noclegową dla grup zorganizowanych. Ośrodek funkcjonuje w sezonie letnim -  od maja do października. Na ogrodzonym terenie o powierzchni 18 ha, wśród lasów stoi 6 w pełni wyposażonych domków murowanych. Poza domkami na terenie ośrodka znajduje się 5 pól obozowych. W sumie może na nich nocować 300 osób.

    Dla wypoczywających przygotowano także boiska do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej. Na terenie ośrodka w maju odbywają się Dni Gminy Konopiska, a w wakacje  przyjeżdża młodzież nie tylko Polski, ale równie  z Anglii, Niemiec, Ukrainy, Litwy i Białorusi. W ciągu dwóch miesięcy - lipca i sierpnia- przez Pająk przewija się do 4500

   Każdy z domków może pomieścić 22 osoby. Ponadto na terenie ośrodka zlokalizowany jest jeden domek przeznaczony dla obsługi medycznej oraz dwa domki dla kadry. Ośrodek dysponuje nowocześnie wyposażoną kuchnią, 12 prysznicami, stołówką na 250 osób oraz  zuchówką" na 80 osób. Na terenie OH Pająk istnieje hotelik dla wczasowiczów posiadający miejsca dla trzech 4- osobowych rodzin.

GALERIA

 
 

 

 

Serwis aktualizowany przez Urzad Gminy