STRONA GŁÓWNA

O NAS

URZĄD GMINY

RADA GMINY

SOŁECTWA

AKTUALNOSCI

PRZETARGI I INWESTYCJE

KULTURA I  SPORT

OŚWIATA

Orkiestra OSP

SŁÓŻBA ZDROWIA

GOPS

GCI

4 MIEJSCE W POLSCE

ARCHIWUM
KONTAKT
AKTUALNOŚCI PAP
"Pająk"
Organizacje pozarządowe
 

 

 

Gimnazjum w Konopiskach - Super Szkoła

Dn.11.06.2007r. dwunastoosobowa grupa uczniów Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Konopiskach wraz z opiekunami udała się do Warszawy na uroczystą galę rozdania nagród w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez „Super Ekspress”. Konkurs nosi nazwę „Super Szkoła” i organizowany jest już po raz siódmy. My startowaliśmy w nim po raz trzeci. Pięliśmy się w górę małymi kroczkami i … opłaciło się. Spośród 1500 szkół biorących udział w konkursie tylko 18 dostało się do ścisłego finału. I my tam byliśmy! W finale rywalizowaliśmy z gimnazjum z Zagórowa oraz Tuszowa Narodowego.
Jadąc do Warszawy, nie wiedzieliśmy, co nas tam czeka. Ale było cudownie! Nasi rywale otrzymali nagrody pocieszenia, a my nagrodę główną – pełne wyposażenie pracowni komputerowej ( sponsor McDonald’s) oraz materiały dydaktyczne do nauki języka angielskiego ufundowane przez firmę Pearson Longman.
Uroczysta gala zorganizowana w teatrze „Roma” miała przepiękną oprawę artystyczną. Wszyscy finaliści mogli obejrzeć fragmenty przedstawienia teatralnego „ Pan Kleks” oraz wysłuchać kilku piosenek z tego spektaklu w interpretacji śpiewających aktorów. My jednak byliśmy najbardziej dumni z występu uczennicy naszej szkoły – Klaudii Bednarek- która została zapowiedziana przez Pana Kleksa jako gwiazda wieczoru. Klaudia zaśpiewała piosenkę pt. „Kasztany”( z repertuaru Sławy Przybylskiej) we współczesnej aranżacji.
Po uroczystej gali zaproszono wszystkich zgromadzonych na sesję zdjęciową oraz poczęstunek. Sprawozdanie z uroczystości opublikowano w „Super Ekspresie” dn.12.06.2007.
Dzielimy się nasza radością na łamach gazety „Pasma”, aby zachęcić inne szkoły do udziału w 8 edycji konkursu „Super Szkoła”. Naprawdę warto! Co trzeba zrobić? W etapie I uczniowie wypełniają ankiety drukowane przez „Super Ekspress”. Dotyczą one szkoły, panującej w niej atmosfery oraz prowadzonej działalności. W etapie II należy przygotować prezentację multimedialną na jeden z trzech tematów. W tym roku były to: muzyka, architektura, wspólna Europa. III etap odbywa się w Warszawie. Finaliści 7 edycji konkursu mieli za zadanie przygotować krótką prezentację artystyczną na temat swojej szkoły. Mogło w niej wziąć udział maksymalnie 15 uczniów. Czas prezentacji – do 30 minut. My przygotowaliśmy film o szkole (podziękowania dla pana Grzegorza Nalewajki!), krótki teatrzyk pt. „Dzień Otwarty w naszej szkole” oraz występ zespołu wokalno – instrumentalnego FLAMES . Próby wykonywaliśmy z zegarkiem w ręku, aby wypełnić wszystkie wymogi regulaminu.
Prezentacja odbyła się 28 maja, a do 11 czerwca trzymano nas w niepewności, nie ujawniając, kto jest zwycięzcą. Dzięki temu gala finałowa była wyjątkowo emocjonująca. Nasze starania zostały uwieńczone sukcesem. Wróciliśmy z Warszawy z tarczą!
Mamy świadomość, że odnieśliśmy sukces przede wszystkim dzięki wspaniałym uczniom naszej szkoły, którzy są niezwykle utalentowani artystycznie. A Dwunastu Wspaniałych to: Klaudia Bednarek, Anna Pijet, Anna Mazur, Daria Cechowicz, Katarzyna Zasada, Błażej Dobrzański, Piotr Banasiak, Rafał Piwowarczuk, Karol Górniak, Aleksander Żydek, Adrian Klecha i Kordian Minkina.
Pragniemy serdecznie podziękować opiekunce Samorządu Szkolnego – pani mgr Joannie Kowalskiej za to, że zachęciła uczniów do udziału w konkursie „Super Szkoła”. Zaprosiła kilku nauczycieli do współpracy. I nie poddała się, pomimo tego, że na sukces przyszło nam trochę poczekać.

Anna Banaśkiewicz


 

 

 

Serwis aktualizowany przez Urzad Gminy