STRONA GŁÓWNA

O NAS

URZĄD GMINY

RADA GMINY

SOŁECTWA

AKTUALNOSCI

PRZETARGI I INWESTYCJE

KULTURA I  SPORT

OŚWIATA

Orkiestra OSP

SŁÓŻBA ZDROWIA

GOPS

GCI

4 MIEJSCE W POLSCE

ARCHIWUM
MAPA INTERAKTYWNA
KONTAKT
AKTUALNOŚCI PAP
"Pająk"
Organizacje pozarządowe
 

 

 

Turystom o bardziej określonych zainteresowaniach oferujemy wizytę na polu golfowym, które jest atrakcją na skalę europejską. Profesjonalistom w tej dziedzinie sprzyja tu ciekawa trasa oraz duża powierzchnia pola, początkującym natomiast do gry przygotować może akademia golfowa.

  Na 90 hektarach nieużytków zbudowano dziesiątki pagórków i dolinek obsianych 6 tonami nasion najwyższej jakości trawy. Pod muraw  znajduje się 40 km rur do nawadniania i drenażu. Gdy trzeba podlewać trawę, spod ziemi wysuwa się ponad tysiąc zraszaczy, które sterowane komputerowo nawadniają pole. Piasek użyty do budowy, zanim trafi  na pole golfowe przechodzi  badania laboratoryjne w Szkocji.. Na polu powstały zbiorniki wodne ( łącznie pod wodą jest 14 ha) i przeszkody wybudowane z piasku. Obiekt w Konopiskach jest 18-dołkowym polem klasy mistrzowskiej tzw. championship, czyli największym, jakie są na świecie. W Polsce jest tylko kilka takich pól. Na polu w Konopiskach suma odległości między wszystkimi dołkami wynosi prawie 6,5 km. Dołki rozmieszczone są co kilkaset metrów. W przyszłości na polu powstać ma jeszcze budynek klubowy z restauracją i salą konferencyjną dla firm.

 Na mistrzowskie pola mają wstęp tylko osoby posiadające tzw. zielone karty: rodzaj certyfikatu poświadczającego, że dana osoba dysponuje wymaganymi minimalnymi umiejętnościami, potrafi się właściwie zachować  i zadba  o bezpieczeństwo. Zieloną kartę będzie można zdobyć grając na terenach do  wicze  (tzw. driving rang ) lub na małym 4-dołkowym polu, które znajduje się obok dużego.

http://www.rpgc.pl/ - Oficjalna Strona Rosa Private Golf Club

GALERIA

 
 

 

 

Serwis aktualizowany przez Urzad Gminy