<<Powrót
ZIMOWISKO 2008
Jak co roku, uczniowie gminy Konopiska mieli możliwość spędzić część ferii zimowych na nartach, na organizowanym przez szkołę w Aleksandrii obozie zimowym.
W tym roku, podobnie jak i w ubiegłym, wypoczywaliśmy w uroczej miejscowości Zawoja, gdzie niedoświadczeni uczyli się jeździć pod okiem naszego instruktora p. Wojciecha Krauze, a zaawansowani doskonalili swe umiejętności na pobliskim stoku. A że wszyscy już po kilku dniach świetnie jeździli na nartach, spróbowaliśmy swych sił na cudownym, szerokim stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. To była frajda! 1400 m niepohamowanej radości! Wiatr we włosach i uśmiech na twarzy!
Ale jazda na nartach nie była jedyną atrakcją wyjazdu. Było ich tak wiele, że aż trudno wszystkie wymienić, m.in. dyskoteki, turniej tenisa stołowego, turniej japońskiej gry Gomoku, zawody narciarskie, spotkanie z góralami oraz regionalnymi twórcami ludowymi (podczas którego próbowaliśmy własnoręcznie malować drewniane ptaszki), a także podchody czy ognisko. Dużą atrakcją okazały się podchody wieczorową porą, a wykonywanie poleceń pozostawionych przez drużynę uciekającą przysporzyło wszystkim wiele radości. Nasi gimnazjaliści pomyślnie przeszli też szalenie skomplikowane testy do WSPB (w wolnym tłumaczeniu - Wyższa Szkoła Pasienia Baranów). Sito rekrutacyjne zorganizowali miejscowi górale. A to czego się dowiedzieli uczniowie o regionie, góralskich zwyczajach mogli sprawdzić w quizie, zorganizowanym w czasie Wielkiej Gali wieczoru podsumowującego obóz. Szczególnie cieszyły też medale i dyplomy, a i występom uczniów końca nie było. Wszyscy, mali i duzi, świetnie bawili się też przy karaoke. Z rozrzewnieniem i łezką w oku wspominać będziemy minione już ferie w górach. I jakże tęsknie patrzeć będziemy w kalendarz, wypatrując kolejnych.
A więc do zobaczenia znów za rok!
Dziękujemy panu wójtowi Jerzemu Sosze za ufundowanie nagród, które wręczone zostały zwycięzcom olimpiady sportowej oraz laureatom konkursów.