<<Powrót
Dożynki Gminne - Kopalnia 2007
Jak co roku na koniec lata obchodziliśmy dożynki gminne. W tym roku odbyły się one w Kopalni. Niedziela 16 września okazała się pięknym, słonecznym dniem, co mile zaskoczyło uczestników święta plonów. Korowód prowadzony przez orkiestrę dętą z Ostrów przeszedł ulicą Klonową na plac szkolny, gdzie odbyła się Msza Święta polowa. Następnie z rąk starostów dożynkowych, którymi byli: Maria Paczyńska i Jacek Cierniak Wójt otrzymał chleb wypieczony z tegorocznego zboża. Chleb upiekła Maria Paczyńska, natomias wieniec wykonały i wręczyły Wójtowi przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Konopisk.. W dożynkowych uroczystościach wzięli licznie przybyli goście: Halina Rozpondek (posłanka), Lucjan Karasiewicz (poseł), Andrzej Szewiński - radny Sejmiku Województwa Śląskiego, Mieczysław Chudzik - radny Powiatu Częstochowskiego. Po części oficjalnej na scenie wystąpiły dzieci z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kopalni, zespoły taneczne - Tęcza, Fix, Puenta, Orkiestra Dęta z Konopisk oraz Jurajska Kapela Biesiadna. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przepięknie ustrojone i suto zastawione stoły, które przygotowały panie z KGW, pszczelarze oraz Koło Emerytów i Rencistów
W trakcie uroczystości dożynkowych wręczono również nagrody dla uczestników konkursów na Najładniejszy Ogród w Gminie Konopiska oraz Przodujący Rolnik w Gminie Konopiska. Nagrody wręczyli Wójt - Jerzy Socha, Przewodnicząca Rady Gminy Konopiska - Danuta Budzik oraz radny Powiatu Częstochowskiego - Mieczysław Chudzik.
Dożynki wspólnymi siłami przygotowywało Koło Gospodyń Wiejskich z Kopalni, Rada Sołecka oraz Zespół Szkolno - Przedszkolny. Wielkie podziękowania należą się również KGW z terenu gminy, które pięknie przystroiły swoje miejscowości dożynkowymi dekoracjami.

GALERIA