Wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej
25 sierpnia 2008r nad zalewem ,,Pająk” został rozegrany Wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej.


Wakacyjny Festyn w Gminie Konopiska
02 września br. w Konopiskach nad zalewem Pająk na nowym boisku miało miejsce bardzo ważne wydarzenie kulturalne a mianowicie – swoja obecnością zaszczycił nas polski, wybitny piosenkarz pop obdarzony charakterystycznym barytonowym głosem, gitarzysta i kompozytor Krzysztof Krawczyk.


Turniej Siatkówki Plażowej oraz Plenerowy Turniej Szachowy.
W dniu 27 lipca 2008 roku zostały rozegrane na zalewem „Pająk” Turniej Siatkówki Plażowej oraz Plenerowy Turniej Szachowy.
Wyniki Turnieju Siatkówki Plażowej

I miejsce – Paweł Grabny i Mateusz Sobierski
II miejsce - Tomek Kupczyk i Kamil Kołaczy
III miejsce - Jacek Szymanek i Zenon Kuchciński


V Ogólnopolski Maraton Kolarski po Gminie Konopiska
19 lipca w Konopiskach odbył się V Ogólnopolski Maraton Kolarski. Wzięło w nim udział niemal 100 zawodników z całej Polski. Uroczystego wręczenia dyplomów i pucharów dokonał Wójt Gminy Jerzy Socha.
Galeria zdjęć

Protokoły wyników (plik pdf)Podziękowanie
Członkinie KGW Kopalnia dziękują wszystkim, którzy pomogli w zoorganizowaniu festynu i przekazali fanty oraz znaczną kwotę pieniędzy na loterię fantową . Serdecznie dziękujemyJubileusz 60 - lecia OSP Wąsosz - Łaziec
W niedzielne popołudnie 29 czerwca, w Wąsoszu odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 60 - lecia OSP Wąsosz - Łaziec, w których uczestniczyli: Wójt Gminy - Jerzy Socha, Przewodnicząca Rady Gminy - Danuta Budzik, Sekretarz Gminy - Barbara Ankowska - Lis, Skarbnik Gminy - Anna Misiak,


Zabawa taneczna
Dnia 24 maja odbyła się zabawa taneczna zorganizowana przez Koło Emerytów i Rencistów w Konopiskach
Galeria zdjęćV Gminny Konkurs Ekologiczny DZIEŃ ZIEMI 2008
W tym roku Gminny Konkurs Ekologiczny odbył się 29 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Kopalni.


Dzień Strażaka
W dniach 3-4 maja odbyły się uroczyste obchody Święta Strażaka.
Galeria zdjęćUroczystość 10 - lecia LKS ALKAS Aleksandria
5 kwietnia, w remizie OSP Aleksandria odbyła się uroczystość 10 - lecia LKS ALKAS Aleksandria. Obchody jubileuszu zorganizował i prowadził prezes klubu Mieczysław Chudzik.


LKS ALKAS Aleksandria rozpoczął sezon 2008
30 marca LKS ALKAS Aleksandria rozpoczął sezon 2008. W otwarciu sezonu uczestniczyli: Wójt Gminy Konopiska - Jerzy Socha, Przewodnicząca Rady Gminy Konopiska - Danuta Budzik oraz cały zarząd klubu z prezesem Mieczysławem Chudzikiem na czele.


Wyniki I Międzypowiatowego Konkursu Plastycznego na Ozdobę Stołu Wielkanocnego
PROTOKÓŁ Z ROZSTRZYGNIĘCIA I MIĘDZYPOWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO NA OZDOBĘ STOŁU WIELKANOCNEGO

Protokół wynikówPrzegląd Stołów Wielkanocnych
W niedzielę 9 marca, w Kochcicach odbyła się III Regionalna Prezentacja Potraw Wielkanocnych zorganizowana przez Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Częstochowie oraz Starostę Powiatu Lublinieckiego.


Dzień Kobiet
8 marca w pięknej, wyremontowanej sali remizy OSP Rększowice odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Wzięły w nim udział panie z całej gminy przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich , Koła Emerytów i Rencistów oraz radni, sołtysi i dyrektorzy szkół z terenu gminy Konopiska. Na spotkanie przybył również Radny Powiatu Częstochowskiego Mieczysław Chudzik, Skarbnik Gminy Konopiska Anna Misiak oraz Sekretarz Gminy Konopiska Barbara Ankowska Lis.


Akademia Aktywnych Kobiet
W dniach 26 - 28 lutego, w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca roczny projekt Akademii Aktywnych Kobiet. Z naszej gminy w projekcie tym wzięły udział dwie panie : Agnieszka Gasiak sołtys Łaźca oraz Zofia Lubańska sołtys Hutek.


Dzień Kobiet w Hutkach
4 marca Koło Gospodyń Wiejskich w Hutkach zorganizowało spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkolno - przedszkolnym w Hutkach


XX Gminny Konkurs Recytatorski
W tym roku jubileuszowy bo XX Gminny Konkurs Recytatorski odbył się 20 lutego w Świetlicy w Korzonku. Wzięło w nim udział 41 uczestników ze wszystkich szkół i gimnazjów z terenu gminy Konopiska.


VII Miedzypowiatowy Konkurs Plastyczny na Kartkę Walentynkową
Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji w Konopiskach po raz VII zorganizował Międzypowiatowy Konkurs Plastyczny na Kartkę Walentynkową.


Ferie w Zespole Kultury i Sportu w Konopiskach
Podczas tegorocznych ferii zimowych w Zespole Kultury i Sportu w Konopiskach odbywały się zajęcia kulturalne oraz sportowe. Dla dzieci oraz młodzieży z terenu Gminy Konopiska Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji przygotował wiele zajęć oraz zorganizował turnieje w siatkówkę, koszykówkę, szachach oraz tenisa stołowego.


Ostatki
Koniec karnawału w naszej gminie obfitował w liczne spotkania ostatkowe. Cykl imprez rozpoczęło KGW Aleksandria, które 31 stycznia zorganizowało "Tłusty Czwartek" z pączkami własnego wypieku.


ZIMOWISKO 2008
Jak co roku, uczniowie gminy Konopiska mieli możliwość spędzić część ferii zimowych na nartach, na organizowanym przez szkołę w Aleksandrii obozie zimowym.


Ferie z Szańcem w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Aleksandrii
Gazetka obozowa (pdf,2,2 MB)
Galeria zdjęć"Współzawodnictwo sportowe gmin za 2007r."
W dniu 31 stycznia 2008 r. w Starostwie Powiatowym w Częstochowie podczas XV Sesji Rady Powiatu Częstochowskiego ......


Przegląd Twórczości Dzieci, Młodzieży i Dorosłych
3 lutego, w niedzielne popołudnie, na hali sportowej w Konopiskach odbył się Przegląd Twórczości Dzieci, Młodzieży i Dorosłych uczęszczających na zajęcia do Zespołu Kultury i Sportu działającego przy GZOKSTiP w Konopiskach.


IV PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK W ALEKSANDRII
"Kolęda jest wspólną własnością wszystkich, bez względu na poziom kultury duchowej i upodobania estetyczne (…)”. Mogliśmy się przekonać o prawdziwości tego stwierdzenia 10 stycznia 2008 r. podczas „Przeglądu kolęd i pastorałek” zorganizowanego już po raz czwarty w Zespole Szkolno –Przedszkolnym im. Jana Kochanowskiego w Aleksandrii.
Konkurs odbył się pod patronatem Urzędu Gminy Konopiska i Rady Rodziców ZSP w Aleksandrii.


16 Finał WOŚP w Konopiskach
13 stycznia w hali sportowej w Konopiskach odbył się 16 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oprócz występów dzieci i młodzieży ze szkół z terenu gminy Konopiska oraz KGW gminy Konopiska odbyły się również licytacje - plakatów z podpisem Jurka Owsiaka, kalendarza WOŚP, koszulki WOŚP oraz koszulek z autografem Krystyny Prońko. Z licytacji powyższych przedmiotów uzyskano 835 zł. Akcję wsparli także: Artur Pietrzyk, który na licytację przekazał plastron Włókniarza Częstochowa oraz Daria Kozak, która oddała skarbonkę z oszczędnościami z zeszłego roku. Na terenie naszej gminy kwestowało 5 wolontariuszy, którzy kwestowali w Konopiskach. O kwocie , jaką wolontariusze zebrali poinformujemy Państwa w najbliższym numerze biuletynu PASMA.
Galeria zdjęćMiędzypowiatowy Konkurs Plastyczny ANIOŁ
Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia Zespół Kultury i Sportu w Konopiskach organizował Międzypowiatowy Konkurs Plastyczny ANIOŁ. W tym roku na konkurs wpłynęło ponad 300 prac, co świadczy o dużym zainteresowaniu ze strony nie tylko dzieci i młodzieży, ale i osób dorosłych. W piątek 11 stycznia, w kościele parafialnym w Konopiskach, zostały wręczone nagrody, które przyznała powołana przez organizatorów komisja konkursowa .. Protokół oceny podajemy poniżej.


Wizyta na Ukrainie
Wójt Gminy Konopiska - Jerzy Socha wziął udział w delegacji przedstawicieli Powiatu Częstochowskiego do Powiatu Śniatyńskiego na Ukrainie. Podczas tej wizyty nawiązał współpracę z gminą Dżuriw.
W galerii zdjęcia z podpisania umowy, oraz zwiedzania twierdzy w Chocimiu i Kamieniu Podolskim

Galeria zdjęć

Mapa Powiatu śniatyńskiegoMikołajki
6 grudnia, jak co roku, ponad setka dzieci z terenu całej gminy przybyła do świetlicy w Korzonku na spotkanie z Mikołajem. Zanim jednak Mikołaj przyszedł dzieci obejrzały przygotowany przez teatrzyk MASKA spektakl, pt.: „Dwie Dorotki”. W spotkaniu z Mikołajem uczestniczyła Sekretarz Gminy Barbara Ankowska – Lis, pracownicy GOPS-u, którzy byli organizatorami spotkania oraz członkowie Gminnej Komisji Profilaktyki Alkoholowych Rozwiązywania Problemów Alkoholowych . Dekorację Sali oraz spektakl przygotowali –pracownicy Zespołu Kultury i Sportu w konopiskach.
Najwyraźniej wszystkie obecne dzieci przez miniony rok były grzeczne, gdyż wszystkie dostały prezenty. Niektóre zaś zaśpiewały piosenki bądź wyrecytowały wiersz.


Tego samego dnia w świetlicy w Korzonku Mikołajki obchodziły dzieci z Korzonka i Leśników. Spotkanie to przygotowała Rada Sołecka, KGW Korzonek oraz Radny Korzonka – G. Wolnicki. 42 dzieci po obejrzeniu przedstawienia „Dwie Dorotki” z niecierpliwością oczekiwały Mikołaja, który przybył w asyście diabła, który wywołał zarówno płacz, jak i śmiech.
Galeria zdjęćBarbórka
4 grudnia w kościele parafialnym odbyła się Msza Święta Barbórkowa. W nabożeństwie , które odprawione zostało w nawie bocznej przed ołtarzem św. Barbary, wzięli udział przedstawiciele Stowarzyszenia Górników, uczniowie Gimnazjum w Konopiskach oraz mieszkańcy
Galeria zdjęćPoświęcenie sztandaru Zespołu Szkolno Przedszkolnego im. Mikołaja Kopernika w Hutkach.
17 listopada w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rększowicach odbyło się poświęcenie sztandaru Zespołu Szkolno Przedszkolnego im. Mikołaja Kopernika w Hutkach. Podczas uroczystej akademii, która odbyła się po Mszy Świętej w szkole, dyrektor Tamara Gwóźdź krótko przypomniała historię szkoły, która istnieje od 1916 r., natomiast uczniowie w przygotowanym programie artystycznym przybliżyli sylwetkę patrona – Mikołaja Kopernika.


Obchody 89 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
10 listopada w Konopiskach odbyły się obchody 89 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W uroczystym orszaku, który prowadziła Orkiestra Dęta Ochotniczych Straży Pożarnych w Konopiskach, wzięły udział poczty sztandarowe: Związku Kombatantów, szkół, Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, GLOS LOT Konopiska, Stowarzyszenia Górników oraz OSP.


Halowy turniej piłki nożnej
W dość nietypowy sposób uczniowie z terenu gminy Konopiska uczcili święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę, gdyż z tej właśnie okazji Gminny Ludowy Klub Sportowy LOT Konopiska zorganizował zawody sportowe. W zawodach piłki nożnej wzięło ponad 50 uczniów. Najlepsza okazała się reprezentacja Zespołu Szkół w Konopiskach. Nagrody ufundował i wręczył Wójt Gminy Konopiska – Jerzy Socha.
Zawody zostały zorganizowane po raz pierwszy, ale miejmy nadzieję nie ostatni


Galeria zdjęćPoświęcenie sztandaru PZHGP w Konopiskach
W sobotę 27 października w kościele parafialnym p.w. św. Walentego w Konopiskach, podczas uroczystej mszy świętej, został poświęcony sztandar Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych działającego na terenie Gminy Konopiska. W uroczystości wziął udział Wójt Gminy Konopiska – Jerzy Socha, Zastępca Wójta – Jerzy Żurek oraz zaproszone poczty sztandarowe OSP Konopiska, GLKS LOT Konopiska oraz sekcje PZHGP z okręgu częstochowskiego. Po ceremonii kościelnej zaproszeni goście wbili symboliczne gwoździe oraz zostały wręczone puchary za osiągnięcia w sezonie 2007.

Galeria zdjęć50 lat minęło....
50 lat minęło...

23 października 15 par z terenu Gminy Konopiska obchodziło jubileusz 50 – lecia pożycia małżeńskiego. Od kilku lat, przy wspólnym obiedzie, jubulaci spotykają się i wspominają minione lata.


KOMUNIKAT KOŃCOWY OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „ CAŁA POLSKA BIEGA ”
KOMUNIKAT KOŃCOWY OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI
„ CAŁA POLSKA BIEGA ”

BIEG JESIENI – KONOPISKA 30.09.2007


30 września w Konopiskach odbył się Gminny Bieg Ogólnopolskiej Akcji „Polska Biega”. Tegoroczny bieg jesieni to już trzecia edycja wymienionej wyżej akcji organizowanej na terenie naszej gminy. W biegu wzięło udział 68 osób w różnym wieku. Każdy z uczestników otrzymał upominek, natomiast najlepszym w poszczególnych kategoriach, Wójt Gminy Konopiska wręczył nagrody.


Dożynki Gminne - Kopalnia 2007
Jak co roku na koniec lata obchodziliśmy dożynki gminne. W tym roku odbyły się one w Kopalni. Niedziela 16 września okazała się pięknym, słonecznym dniem, co mile zaskoczyło uczestników święta plonów.


Miejsce Pamięci o Poległych za Ojczyznę - Golgota Konopisk
Niedawno krzyż usytuowany przed Urzędem Gminy w Konopiskach został poddany renowacji. Krzyż ten został poświęcony przez Arcybiskupa Stanisława Nowaka podczas uroczystej Mszy Świętej 14 września – w święto Podniesienia Krzyża.


Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych
9 września w Konopiskach odbył się Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych. Był to ostatni przegląd , który wyłonił najlepsze orkiestry naszego województwa. W przyszłym roku orkiestry te wezmą udział w Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych


VIII Dożynki Województwa Śląskiego
26 sierpnia w Koszęcinie odbyły się VIII Dożynki Województwa Śląskiego. W uroczystościach wzięły udział gminy z całego województwa, w tym również z Gminy Konopiska


Szkółka Muzyczna Dęta w Konopiskach
Szkółka Muzyczna przy Gminnym Zespole Oświaty , Kultury , Sportu, Turystyki i Promocji w Konopiskach działa od 01.01.2006r.